وبلاگ - آخرین اخبار
ازدواج با مرد بچه دار

موقعیت ازدواج با مرد بچه دار برای بسیاری از افراد پیش آمده است. در این میان مخالفت های پدر و مادر، صحبت ها و نصیحت های افراد در مورد مشکلات و عواقب این کار باعث سردرگمی دختر می شود. اگر برای شما هم در این زمینه سوالات متعددی پیش آمده است و می خواهید بدانید اشتباهات رایج افراد هنگام ازدواج با مرد بچه دار و مطلقه چیست و چه نکات مهمی را باید در این زمینه بررسی کرده و به چه مسائلی باید فکر کنیم، تا انتهای این مقاله از سایت حامد یزدخواستی (مشاوره ازدواج و خانواده) همراه ما باشید.

اشتباهات رایج هنگام ازدواج با مرد بچه دار

شرایطی که برای ازدواج افراد پیش می آید، همیشه یکسان و عادی نیست. در بسیاری از مواقع یکی از طرفین، شرایط ویژه ای دارند. همین مساله باعث می شود افراد به نتیجه زندگی مشترک بیشتر فکر کرده و در اکثر مواقع زیر بار ازدواج نروند. یکی از این موارد، ازدواج با مرد بچه دار است. در چنین شرایطی همسر مرد ممکن است فوت شده باشد یا مرد و زن از هم جدا شده باشند. در هر دو صورت، همه یا بخشی از مسئولیت فرزند با پدر است.

در این میان سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که آیا ازدواج با مرد بچه دار اشتباهه؟ پاسخ این سوال به عوامل بسیاری بستگی دارد. اما به طور دقیق تر اگر برای ازدواج با کسی که فرزند دارد به دنبال موارد زیر هستید، باید بدانید که در حال ارتکاب بزرگ ترین اشتباهید:

 • امید دارید پس از ازدواج، مرد، فرزند خود را ترک کند.
 • انتخاب شما تنها به دلیل وضعیت مالی یا وضعیت ظاهری مرد است.
 • انتخاب شما تنها از روی احساسات و عواطف باشد.
 • انتخاب شما به دلیل پخته بودن مرد به دلیل داشتن تجربه در زندگی مشترک است.

پتج موردی که باید ر ازدواج با مرد بچه دار رعایت کنید

5 موردی که باید پیش از ازدواج با مرد بچه داربررسی کنید

ازدواج با مرد دارای فرزند پیچیدگی های خاص خود را دارد. چنین فردی شرایط عادی ندارد و هنگام تصمیم باید نکات بیشتری را بررسی کرد. به طور کلی هنگامی که می خواهید با او صحبت کنید باید 4 مورد زیر را به دقت بررسی کنید.

1- همسر مرد فوت شده یا طلاق گرفته اند؟

شرایط ازدواج با مرد مطلقه فرزند دار با شرایط ازدواج با مرد دارای فرزند که همسرش فوت شده است فرق دارد. به طور معمول ازدواج با مرد بچه دار که طلاق گرفته است سخت و پیچیده تر است. بنابراین ابتدا لازم است بررسی کنید همسر او در قید حیات است یا نه.

2- بررسی کنید چرا جدا شده و چه مدت از طلاقشان گذشته است؟

در صورت اینکه مرد از همسر خود جدا شده است، باید بدانید علت طلاق آن ها چه بوده است. حتی گاهی لازم است با مشاوری که در جریان طلاق آن ها بوده است صحبت کنید. در صورت امکان و پس از بررسی همه جوانب می توانید با همسر سابق او نیز صحبت کنید. همچنین برای ازدواج با مرد بچه دار که طلاق گرفته است لازم است زمان طلاق را نیز بررسی کنید. در کل بهتر است یک یا دو سال از طلاق آن ها گذشته باشد.

3- پیش از ازدواج با مرد دارای فرزند، هدفش را از ازدواج مجدد بررسی کنید

گاهی فشار روانی و روحی بر روی یک مرد مطلقه بچه دار یا مردی که همسرش فوت شده است است به اندازه ای زیاد است که بدون اینکه هدف درستی از ازدواج داشته باشد، اقدام به تشکیل زندگی مشترک می کند. بنابراین پیش از ازدواج با مرد دارای فرزند باید از او در مورد هدفش از ازدواج سوال کنید. اینکه آیا تنها مادری برای فرزند خود می خواهد و می خواهد کمی از مسئولیت هایش کم شود، یا آگاهانه و منطقی تصمیم به ازدواج گرفته است. این بررسی باید در مورد ازدواج با زن بچه دار نیز انجام شود.

سوال در مورد وظایف هنگام ازدواج با مرد بچه دار

4- در مورد وظایف او به دقت سوال کنید

اینکه بدانید وضعیت زندگی مرد در حال حاضر چگونه است و چه وظایف و مسئولیت هایی دارد بسیار مهم است. بنابراین باید پیش از ازدواج با مرد بچه دار بپرسید آیا ارتباط او با همسر سابقش به طور کامل قطع شده است، آیا هنوز ملزم به پرداخت مهریه است، آیا وضعیت حضانت بچه مشخص شده است، آیا مسائل مربوط به دادگاه خانواده به طور کامل حل شده است یا نه.

5- در مورد حضانت فرزند کنونی و فرزندان آینده صحبت کنید

بر خلاف ازدواج های معمول در جامعه، زمان ازدواج با یک مرد بچه دار، در واقع شما در یک زمان هم زندگی مشترک را آغاز می کنید و هم مادر می شوید. بنابراین علاوه بر اینکه باید به طور دقیق بدانید حضانت و وظیفه نگهداری فرزند مرد در چه وضعیتی است، باید در مورد نظر مرد و فرزند او در مورد فرزندی که می خواهید در ادامه داشته باشید نیز بدانید.

نکاتی که باید هنگام ازدواج با مرده بچه دار در نظر بگیرید

اگر قصدتان برای ازدواج با مردی که فرزند دارد جدی است، باید مواردی که در ادامه بیان می شود را همیشه به یاد داشته تا زندگی بهتری داشته باشید:

برای ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند ،فرزند باید رضایت داشته باشد

رضایت فرزند برای ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند  بسیار مهم است. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به این ازدواج بگیرید، با فرزند او به صورت حضوری صحبت کنید. در این صورت می توانید نظر او را راجع به خودتان یا ازدواج پدرش بیشتر متوجه شوید. همچنین می توانید ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی فرزند را بدانید. در این صورت متوجه می شوید که با او سازگاری دارید یا نه.

ملاقات شوهر با همسر سابق

در نظر بگیرید که مرد ممکن است با همسر سابق خود دیدار داشته باشد

در زندگی مرد و زن بچه داری که از هم جدا شده اند، فرزندی وجود دارد که ممکن است در برخی از مواقع نقطه اتصال آن دو برای حل پاره ای از مشکلات و مسائل مربوط به آن باشد. زمان ازدواج با مرد بچه دار و به عنوان همسر جدید او باید این مساله را بپذیرید و بدانید در صورتی که مرد مجبور به دیدن همسر سابق خود شد، باید او را درک کنید.

پیش از ازدواج با مرد بچه دار تعهدات او را درک کنید

هنگام ازدواج زن بچه دار با مرد بچه دار، به دلیل یکسان بودن شرایط دو طرف، درک بین آن دو نیز بیشتر است. اما زمانی که یک دختر یا زن بدون بچه با چنین فردی می کند، درک کاملی از مسئولیت ها و شرایط او ندارد. در چنین شرایطی بخشی از وقت، درآمد و حواس او باید برای فرزندش باشد.

پیش از ازدواج با مرد بچه دار، با خانواده خود صحبت کنید

درست است که ممکن است هنگام مشورت و در میان گذاشتن تصمیمتان با خانواده، به طور مداوم از عواقب ازدواج با مرد بچه دار بشنوید اما بهتر است از همان ابتدای آشنایی خود، مساله را با خانواده مطرح کنید. در صورتی که تصمیمتان درست بود نیز باید دلایل مخالفت خانواده با ازدواج با مردی که فرزند دارد را بشنوید و سعی کنید رضایت آن ها را کسب کنید.

برای ازدواج با مرد بچه دار عجله نکنید

عجله شما برای ازدواج با مرد بچه دار، تنها باعث می شود نتوانید درست فکر کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. در این مسیر باید کاملا صبور باشید تا بتوانید با فرزند بیشتر صحبت کرده و به یکدیگر عادت کنید. همچنین با رفت و آمدهای بیشتر می توانید مشکلات این مسیر را بیشتر بشناسید.

تنها بول برای ازدواج با مرد بچه دار کافی نیست

برای ازدواج با مرد بچه دار، تنها عشق و پول کافی نیست

اگر با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه ازدواج شما با مرد بچه دار است، به دلیل وجود عشق و علاقه یا وضعیت خوب مالی مرد می خواهید تن به این ازدواج بدهید، باید بدانید انتهای این راه چیزی غیر از پشیمانی نیست. بهترین کار این است که تمامی عواقب این کار را بپذیرید، منطقی تصمیم بگیرید و آگاهانه وارد زندگی مشترک شوید.

پیش از ازدواج با مرد بچه دار، با مشاوری متخصص صحبت کنید

به جای اینکه به دنبال تجربه افراد در مورد دردسر ازدواج با مرد مطلقه بچه دار در نی نی سایت و سایت های دیگر باشید، بهتر است با یک مشاور متخصص در این زمینه مشورت کنید. در این زمینه می توانید با آقایحامد یزدخواستی مشورت کنید. ایشان تجربه و دانش کافی در زمینه مشاوره ازدواج در اصفهان، سن مناسب ازدواج، بهترین اختلاف سنی مناسب ازدواج، خانواده، استعداد یابی، انتخاب شغل و انجام انواع تست های روانشناسی، موفقیت و شخصیت را دارند. برای انجام این مشاوره تلفتی می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. همچنین شهروندان عزیز اصفهانی، می توانید برای مشاوره ازدواج و خانواده حضوری و  رزو نوبت اینجا کلیک کنید.

2 پاسخ
 1. Behnaz
  Behnaz می گوید

  درود یک پرسش داشتم از شما. آیا ازدواج با فردی که ۲ فرزند دارد ولی وضعیت مالی خیلی خوبی هم دارد درسته یا نه؟

  پاسخ
  • حامد یزدخواستی
   حامد یزدخواستی می گوید

   سلام وقت خوش. اگر قبلا ازدواج نکرده اید و فرزند نداشته است ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد کند که برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است با مشاور صحبت کنید. اولین مشکل این است که شما بی مقدمه و خیلی زود نقش مادری هم بعهده می گیرید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است