وبلاگ - آخرین اخبار
ازدواج با مرد مطلقه

یکی از ازدواج های رایج و زیاد ازدواج با مرد مطلقه است. یکی از دلایل شیوع چنین ازدواجی، افزایش طلاق و همچنین کم شدن سن طلاق است. بنابراین بیشمار اتفاق می افتد که دختری بخواهد با مردی ازدواج کند که مطلقه است. در این هنگام است که سوال اساسی او این است که آیا ازدواج با مرد مطلقه درست است؟ هدف این مقاله، در سایت حامد یزدخواستی (مشاور خانواده و پیش از ازدواج) بررسی این پرسش دختران این سرزمین است. به شما پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را مطالعه کنید تا پاسخ پرسش های خود را در مورد این ازدواج و خصوصیات مرد مطلقه را پیدا کنید.

قبل ازدواج با مرد مطلقه چه نکاتی را رعایت کنم؟

در هنگام ازدواج با مرد مطلقه باید به نکات مهم توجه کنید و مواردی هم بپذیرید. بخشی از مواردی که باید توجه کنید با سایر زادواج ها تفاوتی ندارد. ولی بویژه اگر قصد دارید با مرد مطلقه دارای فرزند، ازدواج کنید باید در مورد این ازدواح خیلی دقیق تر و موشکافانه تر بررسی کنید. در ادامه نکات مهم که باید رعایت کنید بررسی می شود.

معایب ازدواج با مرد مطلقه

فهرست معیارهای ازدواج و انتخاب همسر خود را مشخص کنید

مانند سایر ازدواج ها در ازدواج با مرد مطلقه هم باید معیارها ازدواج و انتظارت از همسر آینده خود را مشخص کنید. پس از مشخص کردن معیارهای انتخاب همسر باید در طول دوران آشنایی قبل ازدواج توجه کنید که خواستگار شما این معیارها را دارد یا نه. همچنین انتظارات خود از همسر آینده را هم باید شفاف و بدون تعارف با مرد مطلقه ای که قصد ازدواج با او را دارید بیان کنید. باید توجه داشته باشید در بیان انتظارات خود، فضا گفتگویی دو طرفه ایجاد کنید تا صحبت ها و نظرات همدیگر را بشنوید. قاعدتا قبل از ازدواج نیاز است تا بر سر فهرست انتظارات از همدیگر به توافق برسید. حاصل نشدن توافق در مورد انتظارات از همسر آینده ممکن است خطرناک باشد و نیاز به مشاوره قبل از ازدواج دارید.

به تناسب و هماهنگی ها در موارد مختلف توجه کنید

هدف اصلی مشاوره ازدواج با مرد مطلقه، بررسی تناسب و هماهنگی ها زن و مرد در زمینه شخصیتی، خانوادگی، فرهنگی، اقتصادی و سبک زندگی است:

 • تناسب شخصیتی یکی از موارد مهمی است که در رضایت زندگی زناشویی بسیار تأثیرگذار است. به عنوان نمونه نیاز است زن و مرد از نظر درونگرایی و برونگرایی شبیه هم باشند. تفاوت در این ویژگی شخصیتی، تفاوت در سبک زندگی را با خود همراه دارد. تفاوت در سبک زندگی سرمنشا بسیاری از اختلافات زناشویی است. مثلا خانم درونگرا علاقمند است آخر هفته در کنار خانواده و در خانه سپری کند، درحالیکه مرد برونگرایش تمایل دارد تعطیلات را با دوستانش به طبیعت برود. این مسئله سرآغازی برای تنش و اختلافات جدی میشود.
 • تناسب فرهنگی و خانوادگی هم بسیار مهم است، هر چه در این دو مورد هماهنگی بین زن و شوهر وجود داشته باشد، نزدیکی و صمیمت زوج را بیشتر می کند. در هنگام تناسب فرهنگی است که زن و شوهر احساس می کنند اشتراکات زیادی با هم دارند و برای گفتگو با هم موضوعات زیادی دارند.
 • هماهنگی و تناسب اقتصادی هم به حفظ عزت نفس و اعتماد بنفس زوج کمک می کند. هر چقدر از نظر اقتصادی زن و مرد و خانوادهایشان به نزدیک باشند، احساس راحتی و آسایش بیشتری می کنند.

مرد مطلقه دارای فرزند

پذیرش فرزند مرد مطلقه ای که خواستگار ما است

یکی از مشکلات ازدواج با مرد ملقه دارای فرزند، پذیرش بچه ی او است. شما به عنوان فردی که قصد دارید با او ازدواج کنید و همسر وی شوید، باید فرزندش را قبول کنید. باید توجه کنید که مرد قبل از این شوهر شما باشد، پدر فرزندش است. بنابراین در برابر او مسئولیت هایی دارد. مرد به غیر از انجام وظایف پدرانه اش ممکن است درجاهایی مجبور باشد اولویت را به فرزندش دهد و شما را در اولویت دوم قرار دهد. شما به عنوان خانمی که قصد ازدواج با مرد مطلقه ای بچه دار را دارید، با چشمان باز باید به وجود فرزند توجه کنید. بسیار ضروری و مهم است که وجود فرزند و رابطه پدر و فرزندی را بپذیرید. اگر به این پذیرش نرسید، معایب ازدواج با مرد مطلقه برجسته تر و اثرگذار تر میشود. این معایب اینها هستند:

 • رابطه خصمانه و پرتنش با فرزند شوهر
 • حسادت ورزیدن به رابطه پدر و فرزندی
 • بهانه گیری و حساسیت بیش از حد نسب به رفتار شوهر
 • ترس شدید در مورد از دست دادن شوهر
 • احساس تنهایی شدید
 • عدم احساس آرامش، صمیمیت و ایمنی در زندگی زناشویی
 • طلاق

رابطه با همسر سابق

پذیرش رابطه با همسر سابق مرد مطلقه بچه دار

یکی دیگر از معایب ازدواج با مرد مطلقه بچه دار این است که بخاطر فرزندش مجبور است با همسر سابقش ارتباط داشته باشد. گاهی پیش می آِید خانمی که با مرد مطلقه ازدواج کرده است، فرزندش را پذیرفته است، ولی رابطه شوهر با همسر سابق را بر نمی تاید. این عدم پذیرش باعث ایجاد تنش های شدیدی بین زن و شوهر می شود. گاهی این تنش زن و شوهری به شکاکیت و کنترل گری مرد توسط زن هم ختم میشود. دخترانی که قصد دار با مرد مطلقه دارای فرزند ازدواج کنند، باید سه مورد زیر را بپذیرند:

 • پذیرش مرد به عنوان مردی مطلقه
 • پذیرش فرزند مرد
 • پذیرش رابطه مرد با همسر سابق بخاطر فرزندشان

باید این سه مورد را قبل گفتن «بله» قبول کنند، تا بتوانند با تمرکز بهتر به رابطه صمیمانه و آرامش با شوهر بپردازد. عدم پذیرش این سه مورد زندگی مشترک به با چالش های جدی روبرو می کند و شما را از اهداف ازدواج دور می کند.

تحقیق در مورد علت جدایی مرد مطلقه

تحقیقات رکن اساسی ازدواج است، بویژه ازدواج با مرد مطلقه. دانستن علت جدایی زندگی قبلی مرد خیلی مهم است. ممکن است این جدایی بخاطر ویژگی های شخصیتی یا حتی اختلالات روانی مرد بوده باشد. البته طلاق گرفتن گناه نیست، ولی باید علت این جدایی مشخص و شفاف شود تا از بروز مشکلات زناشویی در زندگی جدید پیشگیری شود. بنابراین در جواب مثبت دادن به خواستگاری مرد مطلقه عجله نکنید. تحقیقات لازم را به عمل آورید، حتی اگر میسر باشد بهتر است مکالمه ای هم با همسر سابق وی داشته باشید. در این مکالمه بیشتر در مورد عوامل شروع اختلافات و تشدید آن بپرسید. بیشتر روی این مورد متمرکز شوید که مرد چگونه تلاش می کرده است که مشکلات و مسائل را حل کند. شیوه حل مسئله بسیار مهم است و نشان دهنده هیجانی و منطقی بودن ما است.

مشاوره ازدواج با مرد مطلقه

فاصله زمانی بین طلاق و خواستگاری از شما

نکته ای دیگر در ازدواج با مرد طلاق گرفته باید در نظر بگیرید، فاصله زمانی مناسب از زمان طلاقش تا خواستگاری است. بهترین فاصله زمانی بین یک تا دو سال است. علت فاصله ی زمانی این است که مرد فرصت کافی را پشت سر گذاشتن اثرات هیجانی، خانوادگی، حقوقی و اقتصادی طلاق را داشته باشد. اگر مردی در هیجانات و مشکلات پس از طلاق مانده باشد و فقط بخاطر فراموشی تلخی ها زندگی گذشته بخواهد ازدواج کند، بسیار خطرناک است. ماندن در رابطه و زندگی قبلی باعث مقایسه ی مداوم همسر قبلی با همسر فعلی میشود. این مقایسه نادرست دلیل اصلی عدم اعتماد بنفس و شکاکیت زن جدید میشود. بنابراین در هنگام ازدواج با مرد مطلقه مطلع شوید که چند وقت از طلاق او گذشته است.

مشاوره ازدواج با مرد مطلقه توسط چه کسی انجام می شود؟

اگر پس از مطالعه این مقاله همچنان این پرسش را در ذهن دارید که آیا ازدواج با مرد مطلقه درست است؟ به یک مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید. با کمک این متخصصان می توانید ازدواج با مرد مطلقه را از نظر روانشناسی مورد بررسی قرار دهید. پس مشاوره ازدواج با مرد مطلقه توسط روانشناسان حوزه ازدواج انجام می شود. ییکی از این مشاوران قبل از ازدواج آقای حامد یزدخواستی است که دارای چندین سال سابقه فعالیت در زمینه ی خانواده و ازدواج است. اگر قصد مشاوره تلفنی دارید می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. اگر هم از شهروندان عزیز اصفهانی هستید می توانید برای رزو وقت با شماره همراه 09367889355 تماس بگیرید.

1 پاسخ

تعقیب

 1. […] فرزند برای ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند  بسیار مهم است. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به این […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است