وبلاگ - آخرین اخبار
ازدواج با زن بپچه دار

ازدواج با زن بچه دار ممکن است مشکلاتی با خود به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از مشکلات پیشرو در این ازدواج باید جنبه های پیدا و پنهان آن را بخوبی بشناسید. ازدواج مجدد پس از طلاق یا فوت همسر امری طبیعی است، ولی اگر زنی که قصد ازدواج با او را داریم بچه داشته باشد، مسائلی پیش می آید. باید بدانید که قبل ازدواج های این چنینی آمادگی لازم را باید داشته باشید. در این مقاله، در سایت حامد یزدخواستی (مشاوره پیش از ازدواج و خانواده)، تلاش می شود مشکلات و عواقب ازدواج با زن بچه دار بررسی شود.

مشکلات ازدواج با زن بچه دار چیست؟

مشکلات ازدواج با زن بچه دار متعدد است، که برای حل آنها باید شناخت کاملی نسبت به ان مشکلات وجود داشته باشد. ابتدا باید در نظر داشته باشید، قبل ازدواج با زن یا مرد بچه دار ضرورت مشاوره قبل از ازدواج بیشتر می شود. پسری که می خواهد با خانمی که بچه دار ازدواج کند، باید بداند به غیر از نقش شوهری، وظایف دیگری هم پیدا می کنند. البته گاهی زن های بچه دار با مردی که کوچکتر از خود است، ازدواج می کنند، که این ازدواج مشکلات آنها را ممکن است بیشتر هم بکند. ما در این مشکلات ازدواج با زن بچه دار را ذکر می کنیم تا در دوران آشنایی قبل از ازدواج این موارد را با توجه بیشتر مورد بررسی قرار دهید. چون آشنایی و دوستی های قبل از ازدواچ زمان مناسبی است که اطلاعات لازم برای یک ازدواج موفق را بدست آوریم و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. باید توجه داشته باشیم ازدواجی می تواند پایدار باشد که تناسب خوبی بین معیارهای زن و مرد وجود داشته باشد. بنابراین قبل از ازدواج حتما در بخوبی معیارهای خود را بشناسید و اولویت های آن را مشخص کنید. همچنین در مورد این معیارها و انتظارات از همسر آینده با او گفتگو کنید.

مشکلات ازدواج با زن بچه دار

اولویت زن بچه دار فرزندش است

زنی که بچه دار بخشی زیادی از انرژی و محبتش را نثار فرزندش می کند. مردی که قصد ازدواج با یک زن بچه دار را دارد باید به این واقعیت آگاهی کاملی داشته باشد. مرد باید خود را با این شرایط بپذیرند و سازگار کنند. اگر مردی این محبت مادر و فرزندی را قبول نکند، خود را در رقابتی جانکاه با فرزند همسر خود می بیند. عوارض این رقابت می تواند موارد زیر باشد:

  • حساسیت زیاد شوهر نسبت به محبت زن
  • عدم همدلی شوهر
  • احساس تنهایی زن و شوهر
  • خیانت شوهر به زن
  • افزایش تنش بین زن و شوهر
  • عدم ارتباط مناسب با فرزند زن

همه عوامل ذکر شده به تنهایی می تواند بنیان یک ازدواج را سست کند و بهم بریزد. بنابراین قبل از ازدواج با زنی که بچه دارد، باید بپذیرید که فرزند او جایگاه و اولویت ویژه ای برای زن دارد، البته به معنای آن نیست که به شما علاقه و محبت ندارد. ولی باید محبت و عاطفه خود را بین فرزندش و شما تقسیم کند و طبیعتا شرایطش با زنی که قبلا ازدواج نکرده یا بچه ندارد بسیار متفاوت است. بنابراین یادتان باشد در ازدواج با خانمی که بچه دارد با هم او را بپذیرید و هم فرزندش را.

نداشتن حریم خصوصی

محدودیت در حریم خصوصی زناشویی در ابتدای ازدواج

یکی دیگر از معایب ازدواج با زن بچه دار، محدودیت و تحدید حریم خصوصی زناشویی نسب به دیگر ازدواج ها است. در ازدواج های معمولی (زمانی که در ابتدای زندگی بچه ای وجود نداشته باشد) زن و شوهر با آزادی بیشتری می توانند رفتارهای عاطفی و جنسی خود را انجام دهند. قاعدتا در ابتدای زندگی برای ابراز عشق و یا رابطه ی متعدد جنسی هیجان بیشتری وجود دارد. ایجاد حریم خصوصی ایمن پرداختن به هیجان های عاطفی و جنسی را سهل می کند. وجود زندگی پرحرارت عاطفی و جنسی در سال های اولیه زندگی به استحام رابطه زناشویی کمک بسزایی می کند. ولی وجود بچه در ابتدای زندگی امکان پرداختن به رفتارهای عاطفی و جنسی را در حریم خصوصی زناشویی محدود و کم می کند. این مسئله بویژه برای مرد خیلی سخت است و امکان ایجاد نارضایتی در وی را تشدید می کند. وجود رابطه ی جنسی متعدد در اوایل زندگی مشترک برای مرد اهمیت زیادی دارد. وجود بچه باعث می شود کمیت رابطه جنسی بین زن و شوهر کم شود. از طرف دیگر در اوایل زندگی زن و شوهر نیاز به تنهایی دارند تا در مورد مسائل مختلف صحبت کنند، وجود فرزند فرصت گفتگو و رسیدن به تفاهم های اولیه زندگی را بدست آورند.

نقش پدر خواندگی برای بچه ی زن

پسری که قصد ازدواج با زن بچه دار را دارد، باید بداند در همان ابتدای زندگی با دو نقش وارد زندگی مشترک می شود. ایشان به غیر از نقش شوهر برای همسر خود و انجام وظایف این نقش، به عنوان پدر خوانده فرزند همسر هم شناخته میشود. نقش پدر خوانده برای بچه زن، شاید کمتر از نقش پدر واقعی باشد، ولی باید نقش حمایتی برای او قبول کنید. نقش حمایتی به معنای پشتیبانی مرد از فرزند زن در جنبه های مادی، عاطفی، اجتماعی و سایر موارد. قاعدتا خود تقبل و انجام وظایف شوهری، فشار و سختی ها خود را دارد، که اضافه شدن پدر خواندگی استرس شروع زندگی را بیشتر می کند. مرد باید توجه کند که نیاز دارد رابطه ی همدل و سازنده ای با فرزند همسر برقرار کند. بخاطر همین نیاز دارد که پختگی و صبوری مورد نیاز را در این ارتباط بکار برد. بنابراین هنگام ازدواج با خانمی که بچه دارد، باید فرزند او، جنسیت، شخصیت و رابطه ما با او مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.

نقش پدر خواندگی برای فرزند زن

ارتباط زن با همسر سابقش بخاطر فرزند

یکی از ارتباطاتی که در ازدواج مجدد زن بچه دار مشکل زا است، ارتباط با همسر سابقش است. یکی از موارد پر تنش در ازدواج مجدد همین ارتباط با همسر سابق است. معمولا برای مردها قبول این ارتباط سخت است و همیشه ترس بازگشت زن به همسر سابق را دارند. البته برای فرزند و سلامت روان او رابطه ی بین پدر و مادرش حتی پس از طلاق بسیار مهم است. بخاطر همین این رابطه باید وجود داشته باشد و مرد باید این رابطه را بپذیرد و با او سازگار شود. اگر مرد این رابطه را قبول نکند باعث تنش و شکاکیت می شود. پس اگر قصد ازدواج با زن بچه دار را دارید بدانید که باید رابطه زن با همسر سابقش را بپذیرید. اگر نسبت به پذیرش این مورد مشکل دارید اصلا به سمت چنین ازدواجی نروید چون با مشکلات زیادی روبرو می شوید.

مشاوره قبل از ازدواج با زن بچه دار

ازدواج مرد با یک زن بچه دار از جنبه های مختلف باید بررسی شود. با توجه به این ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم، باید ازدواج با زن بچه دار در اسلام هم مورد بررسی و توجه قرار گرفته شود. در مشاوره پیش از ازدواج این ازدواج از نظر روانشناسی بررسی میشود. در مشاوره مشکلات و معایب ازدواج با زن بچه دار بررسی و راهکار ارائه می شود. یکی از این مشاوران قبل از ازدواج آقای حامد یزدخواستی است که دارای چندین سال سابقه فعالیت در زمینه ی خانواده و ازدواج است. اگر قصد مشاوره تلفنی دارید می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. اگر هم از شهروندان عزیز اصفهانی هستید می توانید برای رزو وقت با شماره همراه 09367889355 تماس بگیرید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است