وبلاگ - آخرین اخبار

ازدواج شاد و خوشبخت اتفاقی نیست بلکه به تلاش، علم و آگاهی شما بستگی دارد. اگر در امر ازدواج اشتباهی رخ دهد، جبران آن یک عمر است و کار آسانی نیست. به همین منظور برای پیشگیری از مشکلات و اتفاقات ناخوشایند در زندگی مشترک، بهتر است قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کنید. آقای حامد یزدخواستی در  مشاوره ازدواج آنلاین اسنپ دکتر در خدمت شما شماست تا برای تشکیل خانواده ای شاد و موفق  بهترین مشاوره آنلاین را به شما ارائه دهد. در این مقاله با مشاوره ازدواج آنلاین بیشتر آشنا می شویم.

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

اغلب اوقات زمانی که دو نفر برای ازدواج با یکدیگر تصمیم می گیرنددر می یابیم که آنها برای مراسم ازدواج خود را آماده می کنند نه برای ازدواج و زندگی زیر یک سقف. آنها در تدارک خرید حلقه ازدواج، اجاره سالن، خرید کارت دعوت، سفارش غذا و در نهایت مراسم عروسی هستند. اما زمانی که زوجین بر سر مسائلی همچون برقراری ارتباط، اعتقادات مذهبی، مسئولیت پذیری و ایجاد تغییر در یکدیگر و … به مشکل برخوردند ضرورت مشاوره ازدواج مشخص میشود. هدف اصلی مشاوره آنلاین پیش از ازدواج، کمک به فرد در انتخاب درست شریک زندگی اش  است. این مرحله اهمیت زیادی داردچراکه علاوه بر پیشگیری، بهداشت روانی خانواده ها نیز  تامین می شود.

ویژگی های مشاوره پیش از ازدواج

هدف از مشاوره آنلاین  قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج دارای 3 هدف اساسی است. نخست اینکه مهارت های زندگی مشترک نامزدها را ارزیابی کند.  دوم بررسی کند ببیند میزان آمادگی ازدواج در نامزدها چقدر است و در اخر اینکه هم کف بودن و یا هماهنگی و همسانی نامزدها را بسنجد.

پیش چه کسی برای مشاوره پیش از ازدواج برویم؟

مشاوره آنلاین پیش از ازدواج هم توسط کسانی که تحصیلات روانشناسی دارند و هم کسانی که در زمینه مشاوره تحصیل کرده اند انجام می شود.همچنین روانشناسان بالینی توانایی تشخیص مشکلات شخصیتی و اختلال های روانی را دارند.باید بدانید که مشاور ازدواج  یک راهنما بدون دخالت در تصمیم شماست . چنین فردی بدون داشتن قضاوت یا احساسات نسبت به رابطه شما، پیش بینی خود را در مورد تصمیم شما برای ازدواج اعلام می کند. در نهایت تصمیم به ازدواج و ادامه ارتباط بر عهده شما است.

ویژگیهای یک مشاور ازدواج

یک مشاورازدواج خوب آنلاین هیچ گاه شما را مجبور به ازدواج یا منع از ازدواج نمی کند بلکه به  بیان مزایا و یا  دشواریهای ازدواج شما با فرد مورد نظرمی پردازد. او نقاط ضعف و قوت شخصیت شما را بازگو می کند و تصمیم نهایی را به خودتان واگذار می کند. او تعارض های احتمالی را میشناسد و تکنیک رفع آنها را به شما می آموزد. هیچ انسانی شناخت کاملی از خود ندارد. اگر فکر می کنید که تمام زندگی و خصوصیات اخلاقی نامزدتان را می دانید، باید گفت که سخت در اشتباه هستید. زیرا نمی توانید ایده آل بودن آن را به تنهایی تشخیص دهید.یک مشاور خوب به شما در شناخت طرف مقابل تان کمک می کند.

انواع مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج آنلاین انواع مختلفی دارد. مشاوره ازدواج  به بررسی روابط میان زن و شوهر می پردازد و مشکلات و چالش های آن ها را شناسایی کرده و نقاط مثبت آن ها را تقویت میکند و باعث ایجاد آرامش و بهبود روابط اعضای خانواده می شود.مشاوره پیش از ازدواجنوع دیگری از مشاوره است که در ان مشاور شباهت ها و تفاوت های زوجین را بررسی می کند و مشخص می کند آیا زوجین مناسب  یکدیگرهستند یا خیر.در مشاوره زناشوییروابط زن ومرد و فعل و انفعالاتی که زوجین با آن درگیر هستند را ریشه یابی می شود.. این نوع مشاوره معمولا برای کسانی است که از رابطه زناشوییخود راضی نیستند و این موضوع روی جنبه های مختلف زندگی آن ها تاثیرگذاشته است.

فواید مشاوره پیش از ازدواج

مزایای مشاور ازدواج آنلاین

انواع مشاوره ازدواج به لحاظ نحوه مشاوره گرفتن می تواند به صورت مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره اینترنتی، مشاوره ازدواج آنلاین تلگرام باشد.فواید مشاوره آنلاین ازدواج شامل موارد زیر است: یکی آسان شدن دسترسی به مشاوره در هر زمان و مکانی که باشید، دیگر امکان دسترسی به مشاوره برای همهاست و از همه مهم تر عدم نشستن در صف های طولانی انتظاربرای مشاوره از فواید مشاوره قبل از  ازدواج انلاین است.

چه موضوعاتی در جلسات مشاوره ازدواج آنلاین مطرح می شود؟

در مشاوره ازدواج آنلاین رایگان می توانید با سوالات مشاوره قبل ازدواج  اشنا شوید. سوالات قبل از ازدواج معمولا موضوعات کلی درباره مسائل زیر است:نحوه ارتباطات اجتماعی، مسائل فرهنگی، مسائل مالی، مشکلات جنسی، فرزندان، خانواده و دوستان. این موضوعات کلی به صورت سوالات جزئی از زوجین پرسیده می­شود تا نسبت به هم شناخت دقیق تری پیدا کنند.  یک مشاور ازدواج مسائل مختلفی را در جلسات مطرح  می کند، مثلا در مورد تعهد زوجها به یکدیگر، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، انتظارات از یکدیگر و نحوه کنار آمدن با مسائل از جمله موضوعاتی هستند که در جلسات مشاوره مطرح می شود.

تست پیش از ازدواج

 

تست مشاوره قبل ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج، به مشاورآنلاین کمک می کند تا بتواند نظر قطعی را درباره این رابطه به زوجین ارائه دهد.از جمله تست  های مشاوره قبل ازدواج می توان به  تست های هارتمن اشاره کرد که بر پایه روانشناسی ازدواج تهیه شده است . این تست به طور جداگانه از مرد و زن پرسیده می شود. اگر در اکثر موارد پاسختان بله است یعنی می توانید زندگی سالم و رضایت بخشی داشته باشید ولی اگر در 50 درصد از سوالات پاسختان خیر بود یعنی نمی توانید به این زندگی امید داشته باشید.

نتایج تست مشاوره ازدواج آنلاین

نتایج مشاوره ازدواج آنلاین در اغلب اوقات بستگی به این دارد که این مراجعه به موقع انجام شود. اگر خانواده ها در همان زمانی که دچار مشکل می شوند به مشاوره مراجعه کنند به طور یقین مشکلات بزرگتر نمی شود این در حالی است که تعلل و نادیده گرفتن مشکلات، گاهی باعث می شود که مشکلات کوچک تا مرز طلاق پیش برود. مشاوره ازدواج  باعث میشود که  زوجین به خصوصیات اخلاقی یکدیگر پی ببرند. از طلاق زود هنگام جلوگیری می کند.از ازدواج بدون اگاهی و صرفا بر پایه عشق جلوگیری می شودوازدواج منطقی و پایداریشکل می گیرد. زوجین برای چالش های زندگی خود را آماده می کنند و برای هریک راهکاری در آستین خواهند داشت. آنها به اهمیت تاثیر خانواده های یکدیگر پی می برند و نوع برخورد درست را با خانواده ها آموزش می بینند. درباره مسائل جنسی و عاطفی اطلاعات بیشتری بدست می آورند و در نتیجه بهتر می توانند نیازهای همسرشان را تامین کنند.

مراحل مشاوره پیش از ازدواج

مراحل جلسات مشاوره آنلاین پیش از ازدواج

در طی جلسات نخستین، مشاوره برای تکمیل شناخت نامزدها،  از هریک از طرفین آزمون می گیرد.سپس با برگزاری جلسه مشترک، تمام اطلاعات بدست آمده از زوجین و نظر مشاور نسبت به ازدواج انها، به اشتراک گذاشته می شود. جلسه مشترک آنلاین  و واکنش افراد نسبت به موارد ذکر شده، ملاک بسیار خوب و مناسبی برای سنجش و ارزیابی یک زوج است. مثلا شخصی که ویژگی رفتاری شکاک او توسط مشاور تشخیص داده  شده و او نیز آن را می پذیرد و نسبت به پذیرش و  تغییر رفتارانعطاف نشان میدهد، با فردی که این مشکل را قبول نمی کند و واکنشی پرخاشگرانه از خود بروز می دهد، در تصمیم گیری فرد مقابل مبنی برای تشکیل زندگی مشترک با او اثر می گذارد.

فواید مشاوره پیش از ازدواج

به کمک مشاور ازدواج آنلاین می توانید شیوه های درست برخورد با همسر را آموزش ببینند و واکنش درستی در هر شرایط داشته باشید. بیشتر به خود مسلط شوید و صبور باشید. مشاوره به زوجین راه درست ابراز علاقه و محبت را می آموزد. ابراز عشق و محبت باعث می شود تا برای ازدواج و تعهد به برقراری ارتباط طولانی تصمیم بگیرید. دید شما را به زندگی عوض خواهد کرد و دیگر نگاه بچه گانه ای به زندگی مشترک نخواهید داشت.در این جلسات همچنین می آموزید تا چگونه در برابر کارهای همسرتان از او تشکر کنید. و به او یادآوری کنید که این کارها چقدر برای شما ارزشمند است. اگر این عادت درست را از همان ابتدای ازدواج جزئی از خصوصیات رفتاری خود قرار دهید در مسیر دستیابی به ازدواج موفق  قدمدرستی برداشته اید.

درک هدف خود از ازدواج به کمک مشاوره آنلاین

تعیین هدف و شناخت انتظارات از ازدواج  امر مهمی است. وقتی از خواسته ها و توقعات در جلسه مشاوره آنلاین پیش از ازدواج سخن میگویید این امر  موجب شناخت بیشترنامزدها از یکدیگر می شود. بیان انتظارات از میزان صمیمیت جنسی یا همچنین رسیدن به یک دیدگاه مشترک در مورد انجام کارهای داخل و خارج از منزل می تواند در شناخت ازهمدیگر کمک کند.

تصمیم گیری در مورد مسائل مالی به کمک مشاوره آنلاین

یکی از مهمترین عوامل شکست در ازدواج را مسایل اقتصادی و مدیریت مالی است. فردی که میزان توقعات مالی او بالا است اما با فردی ازدواج می کند که اطلاعات درستی از منابع مالی او ندارد طبعا به مشکل برخورد خواهد کرد. همچنین چگونه و چه میزان خرج کردن و نیز عادت های پس انداز و یا اولویت های مالی، تاثیر بسیاری در اختلافات زناشویی دارد. این موضوعی به اندازه ای دارای اهمیت است که حتی اگر دسترسی به مشاوره حضوری ندارید بهتر است در طی چند جلسه، با مشاوران ازدواج به طور آنلاین صحبت کنید.

آموزش مهارت های مهم در زندگی به کمک مشاوره آنلاین

در جلسات مشاوره قبل از ازدواجبه صورت حضوری یا آنلاین، تمرین میکنیدکه  چطور باید نقاط قوت  خودرا تقویت کنید و نقاط ضعف تان برای زندگی زناشویی را کنار بگذارید و جبران کنید. حتی اگر این ازدواج صورت نگیرد شما در طی فرایندجلسات مشاوره ، نقاط ضعف و قوت خود را بهتر می شناسید و دیدگاه شما نسبت به خود و ازدواج ، واقع بینانه تر خواهد شد.

زمان مناسب برای مراجعه به مشاوره ازدواج آنلاین

معمولاً زمانی که هنوز میان دو نفر صحبتی انجام نشده است، نیازی برای مراجعه به مشاور نیست. همچنین نباید جلسه مشاوره را به مدت طولانی بعد از شکل گیریعلاقه موکول کرد. زمان مناسب مشاوره قبلازازدواج( چه حضوری و چه آنلاین) پیش از دوره  نامزدی است. یعنی زمانی که دو طرف یا با یکدیگر دوست هستند و یا در مراحل اول خواستگاری یا در دوران آشنایی می باشند. چون در این زمان دو طرف هیچ شناختی از اخلاق و رفتار طرفشان ندارند. البته کسانی که در دوران عقد هستند هم می توانند برای مشاوره گرفتن مراجعه کنند.به طور کلی بهترین زمان برای مراجعه به مشاور، وقتی است که شخص آمادگی لازم دارد و حداقل 10 ساعت پیش از مشاوره با فرد مورد نظر صحبت کرده است. در این زمان شما هنوز هیچ تعهدی به کسی ندارید و هر وقت بخواهید می توانید آن را به هم بزنید.

زمان مشاوره پیش از ازدواج

حضور خانواده ها در جلسات مشاوره آنلاین

گاهی اوقات در صورت لزوم مشاوران از خانواده های هر دو نفر دعوت می کنند تا در جلسات مشاوره آنلاین ازدواج شرکت کنند. اما بیشتر جلسات تنها به گفتگو با پسر و دختر اختصاص دارد. در واقع  بیشتر زمان مشاوره به دو نفری اختصاص می یابد که قصد ازدواج با هم را دارند . درخواست مشاور از خانواده ها جهت حضور  در جلسات آنلاین به این دلیل است که آنها دلایل مخالفت خود با ازدواج آنها را بیان کنند و مشاور بتواند تفاوت های فرهنگی لازم را بررسی کند . بنابراین ممکن است در یک جلسه ای جداگانه ، مشاور از خانواده ها بخواهد تا در جلسه مشاوره حضور داشته باشند.

 تعداد جلسات لازم برای مشاوره ازدواج آنلاین

معمولا تعداد جلسات مشاوره ازدواج  بین  5 تا 10 جلسه است. حضور هر دو نفرباهم در یک جلسه انلاین را مشاور تشخیص می دهد. در جلسه ابتدایی، در مورد میزان و مدت آشنایی دو نفر با هم و دلایل آنها برای تصمیم به ازدواج صحبت می شود. سپس در جلسات بعد ، هر فرد به طور جداگانه مورد ارزیابی مشاور قرار می گیرند تا میزان نگرش و شخصیت آنها مشخص شود، همچنین مشاور ذهنیتی از خصوصیات اخلاقی هر فرد را پیدا کرده و میزان هم خوانی آنها با یکدیگر را ارزیابی می کند. اگر روند مشاوره به خوبی پیش برود، مشاور پس از 4 یا 5 جلسه 1.5 ساعته، کار خود را به اتمام می رساند. در صورت نیاز به جلسات اضافی، در جلسات بعد در مورد ریسک های ازدواج  صحبت می شود تا زوج ها به مدل موفقی از زندگی مشترک  دست پیدا کنند. لازم است این جلسات باید بعد از خواستگاری به شکل  رسمی انجام شوند.

مشاوره آنلاین ازدواج  با حامد یزدخواستی

در هر مرحله ای از ارتباط  که باشید یادگیری مهارت گفتگو  ضروری ترین مهارت است. این مهارت ها را بهتر است پیش از ازدواج یاد بگیرید نه فقط در زمانی کهبا همسرتان دچار اختلاف و مشکل شدید. در مشاوره قبل از ازدواج شما ، مشاور به شما کمک می کند متوجه شوید که کدام عامل باعث انتخاب و علاقه شمابه  همسر آینده تان شده است. سایت مشاوره ازدواج حامد یزدخواستی از صفر تا صد مشاوره ازدواج کنارشماست تا یکدیگر را به درستی بشناسید و درک عمیق تری نسبت به یکدیگر پیدا کنید.

9 پاسخ

تعقیب

  1. […] اصفهان و شهرهای دیگر است. در ادامه سعی کرده ایم مزایای مشاوره قبل ازدواج اصفهان، تهران، مشهد و دیگر شهرها را بررسی […]

  2. […] حامد یزدخواستی کمک بگیرید. آقای یزدخواستی علاوه بر مشاوره های لازم جهت ازدواج و انجام تست های مربوطه، مشاوره های دیگر در زمینه زوج […]

  3. […] از آنها هم اقداماتی انجام دهید از جمله استفاده از مشاوره پیش از ازدواج. در ادامه معایب ازدواج در سن بالا بررسی می […]

  4. […] ازدواج در سن کم در ایران بسیار زیاد است. بخاطر همین مشاوره قبل ازدواج و آزمون های پیش از ازدواج بسیار مهم و ضروری است. مشاور […]

  5. […] قصد ازدواج با او را دارید مطلع شوید. قاعدتا مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج در این زمینه می تواند به شما کمک بسیاری […]

  6. […] انتظارات از همسر آینده ممکن است خطرناک باشد و نیاز به مشاوره قبل از ازدواج […]

  7. […] نظر داشته باشید، قبل ازدواج با زن یا مرد بچه دار ضرورت مشاوره قبل از ازدواج بیشتر می شود. پسری که می خواهد با خانمی که بچه دار […]

  8. […] این مقاله در سایت حامد یزدخواستی (مشاوره خانواده و پیش از ازدواج) منتشر شده […]

  9. […] کند برای تشخیص شخصیت نامناسب برای ازدواج، استفاده از مشاوره پیش از ادواج است. مشاور ازدواج با استفاده از جلسات مصاحبه، بررسی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است