وبلاگ - آخرین اخبار
درمان افسردگی در اصفهان

همه ما تا به حال احساس هایی نزدیک به افسردگی داشته ایم یا کسانی را دیده ایم که به این بیماری مبتلا باشند. در واقع میزان شیوع این بیماری در حال حاضر به دلایل مختلفی بالا رفته است و همین امر باعث افزایش متقاضیان درمان افسردگی در اصفهان، تهران، مشهد و شهرهای دیگر شده است. در این مقاله از سایت حامد یزدخواستی قصد داریم بیشتر با علل و علائم این بیماری آشنا شده و بدانیم چه زمانی نیاز به جلسات مشاوره برای درمان افسردگی در اصفهان و سایر شهرها هستیم. در ادامه نیز روش های درمان این بیماری در جلسات مشاوره را توضیح می دهیم:

علل و علائم افسردگی چیست؟

یکی از بیماری های ذهنی و روانی شایع در دوران جدید، افسردگی است. این بیماری نسبت به سایر بیماری های روانی گسترش بیشتری پیدا کرده است. هر کدام از افرادی که برای درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر اقدام می کنند، به یکی از انواع این بیماری مبتلا هستند. نمونه هایی مانند:

 • افسردگی دو قطبی
 • افسردگی فراگیر
 • اختلال افسردگی اساسی
 • افسردگی خویی
 • افسردگی پس از زایمان
 • افسردگی ادواری
 • افسردگی فصلی

علائم افسردگی در افراد مختلف چیست؟

این بیماری بسیاری از مواقع با بروز احساسات زودگذری مانند ناامیدی، یاس، یا غم و اندوه در اثر بروز یک واقعه یا فقدان یکی از عزیزان اشتباه گرفته می شود. به دلیل همین تشابه است که بسیاری از افراد زمان بروز این بیماری آن را زودگذر دانسته و برای درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر اقدام نمی کنند و در مقابل نیز برخی از افراد با بروز یکی از احساسات زودگذر، خود را افسرده می نامند و نیروی خود را برای زندگی از دست می دهند. اما رایج ترین علائم افسردگی و تفاوت آن با احساسات زودگذر و عادی انسانی عبارت است از:

علائم افسردگی

 • بر خلاف احساسات عادی و زودگذر، هنگام افسردگی، احساس غم و اندوه پایدار است و فرد هیچگونه خاطره خوشی را به یاد نیاورده و از چیزی احساس شادی و لذت نمی کند.
 • احساس غم و اندوه مستمر در بیماری افسردگی، باعث از دست دادن اعتماد به نفس، رکود و انجام ندادن کارهای روزمره است.
 • یک فرد افسرده به مرور میل به زندگی را از دست داده و از اجتماع، دوستان و نزدیکان خود فاصله می گیرد.
 • طول مدت سوگواری هنگام از دست دادن عزیزان اتفاقات بد، در کسانی که افسرده هستند بیشتر است و به راحتی نمی توانند خود را از آن حالت خارج کنند.

چه دلایلی باعث بروز افسردگی می شود؟

ابتدا باید بدانید کسانی که برای درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر به پزشک مراجعه می کنند افراد عجیب و خاصی نیستند و همه افراد ممکن است دوره از زندگی خود را به آن مبتلا شوند. از جمله دلایلی که ممکن است باعث بروز این بیماری شود عبارت است از:

دلایل افسردگی

 • یکی از دلایل آن می تواند ارثی بودن آن باشد. چرا که افسردگی ژنتیکی است و اگر یکی از والدین به آن مبتلا باشد، امکان اینکه فرزند نیز درگیر آن شود وجود دارد.
 • اختلالات شیمیایی و دارویی نیز از جمله دلایل مهم برای این منظور است.
 • روحیه حساس افراد، کم بودن ظرفیت آن ها در مواجهه با وقایع ناگوار و کم بودن اعتماد به نفس آن ها نیز یکی از رایج ترین دلایل بروز افسردگی است.
 • عوامل محیطی و اجتماعی مانند فقر، سرخوردگی، مواجهه با خشونت های فیزیکی و روانی خانوادگی و اجتماعی، شکست های پی در پی، طلاق، مرگر عزیزان و تنهایی نیز از جمله مهمترین دلایل است.

چرا درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر جدی گرفته نمی شود؟

همه ما در اطراف خود، افراد مشکوک به بیماری افسردگی را دیده ایم. حتی شاید بارها به آن ها پیشنهاد داده ایم که برای درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر به دنبال بهترین مشاور و دکتر باشند. اما برخی از افراد از این کار خودداری می کنند. دلایل مختلفی باعث این کار می شود. برخی از آن ها خاطره خوبی از مراجعه به دکتر درمان افسردگی در اصفهان را ندارند و فکر می کنند پزشکانی که در ایران یا لااقل در اصفهان هستند نمی توانند مشکلشان را حل کنند. برخی دیگر از پرداخت هزینه مشاوره می ترسند. بعضی از بیماران نیز باور ندارند  بیمار هستند و فکر می کنند گذر زمان آن ها را به حالت عادی بر می گرداند.

جدی نگرفتن درمان افسردگی

برخی دیگر فکر می کنند یک پزشک برای درمان اختلال افسردگی در اصفهان برای آن ها داروهای روانگردان تجویز می کند که باعث بروز علائم ناخوشایندی می شود. اما به یاد داشته باشید که اگر علائم افسردگی دارید، باید به سرعت و پیش از تشدید بیماری به بهترین پزشک برای درمان افسردگی در اصفهان مراجعه کنید. بنابراین با کمی جستجو می توانید بهترین مشاور افسردگی در اصفهان را که در سطح بهترین پزشکان ایران است را پیدا کنید. همچنین به یاد داشته باشید بسیاری از بیماران مبتلا به افسردگی، نیاز به دارو نداشته و با حل زمینه و علت بروز بیماری، مشکل نیز به کل حل می شود.

چرا باید هر چه زودتر برای درمان افسردگی در اصفهان اقدام کنیم؟

برخی از افراد به طور جدی به درمان افسردگی  و شهرهای دیگر فکر نمی کنند. با این دید که مرور زمان باعث از بین رفتن آن می شود. اما باید بگوییم عدم درمان این بیماری و عدم مراجعه به مشاور افسردگی اصفهان، خطرات و عوارضی به همراه دارد که در ادامه برخی از آن ها را بررسی می کنیم:

 • بیماری افسردگی در بیشتر مواقع باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و بیماری های جسمی متفاوتی را به همراه دارد.
 • تغییر شکل ظاهری بدن مانند لاغری بیش از حد یا چاقی بیش از اندازه نیز ممکن است به سراغ افراد بیاید.
 • عدم درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر، باعث مزمن شدن این بیماری، انزوا و کم شدن انرژی افراد برای ادامه زندگی می شود. این مساله ممکن است در زندگی زناشویی افراد و تربیت فرزندان نیز اختلال ایجاد کند.
 • عدم شرکت در جلسات مشاوره افسردگی اصفهان، باعث افزایش اضطراب و انقباض عضلانی می شود.
 • ماندگاری احساسات منفی مانند غم و اندوه، بی انگیزگی، احساس پوچی و بی ارزشی، و سر باز زدن از مراجعه به بهترین مرکز مشاوره در اصفهان در نهایت ممکن است فکر خودکشی را در فکر فرد بیندازد.

آیا مراجعه به مشاور برای درمان افسردگی در اصفهان تاثیر دارد؟

این عقیده و دیدگاه که مشاور و روانشناس نمی تواند مشکلی از افراد برای درمان بیماری های روانی و شخصیتی حل کند، هنوز در ذهن برخی از افراد وجود دارد. به همین دلیل نیز هنوز بسیاری از افراد به جای پرداخت هزینه مشاوره در اصفهان و مراجعه به روانشناس یا مشاور، روش های دیگری را به جای مراجعه به متخصص درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر امتحان می کنند.

این روش ها شامل گوش دادن به صحبت های افراد غیر متخصص، استفاده از داروهای گیاهی یا استفاده از دعا و جادو می باشد. اما همانطور که برای درمان یکی از بیماری های جسمی خود به پزشک مربوطه مراجعه کرده و راه های درمان پیشنهادی او را پیش می گیریم، برای درمان بیماری های ذهنی و روانی نیز لازم است به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنیم. چرا که این افراد با تخصص، دانش و تجربه ای که دارند تنها راه نجات برای ما هستند.

روش های درمان افسردگی

روش های درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر چیست؟

افسردگی از جمله بیماری های روانی است که در هر مرکز مشاوره اصفهان درمان شده و در بهترین حالت حدود 90 درصد مبتلایان به صورت کامل درمان می شوند. اما به شرط اینکه مشاور یا روانشناس، بهترین روش درمان افسردگی در اصفهان، تهران، یا شهرهای دیگر را انتخاب کند. مهمترین روش های درمان عبارت است از:

 • در حال حاضر برخی از افراد در مورد درمان افسردگی با کتامین در اصفهان سوال می کنند. در واقع درمان افسردگی با دارو، یکی از روش هایی است که بیشتر توسط روانپزشکان توصیه می شود.
 • تکانه درمانی یا دادن شوک الکتریکی نیز یکی دیگر از روش هایی است که برای بیماران تجویز می شود.
 • برخی از مشاورین و روانشناسان نیز ترجیح می دهند از روش های دیگر مانند رفتار درمانی فرد را معالجه و درمان کنند.
 • روان درمانی و ریشه یابی مشکلات شخصیتی و روانی فرد نیز یکی دیگر از روش های درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر است. روش هایی مانند درمان شناختی – درمانی CBT از رایج ترین روش هایی است که برای درمان به کار برده می شود.

معرفی بهترین دکتر برای درمان افسردگی در اصفهان

آنچه در بالا خواندیم، لزوم درمان افسردگی در اصفهان و شهرهای دیگر را برای ما مشخص کرد. کاری که در نهایت باید انجام دهیم، پیدا کردن یک مشاور خوب در اصفهان است. پزشکی که با تجربه باشد و با دانش خود بتواند فرد افسرده را به طور کامل درمان کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای مراجعه به بهترین مرکز مشاوره افسردگی در اصفهان، به روان درمانگر حامد یزدخواستی مراجعه کنید. ایشان علاوه بر برگزاری جلسات درمان افسردگی اصفهان و شهرهای دیگر، تجربه و دانش کافی در زمینه مشاوره ازدواج در اصفهان، سن مناسب ازدواج، بهترین اختلاف سنی مناسب ازدواج، خانواده، استعداد یابی، انتخاب شغل و انجام انواع تست های روانشناسی، موفقیت و شخصیت را دارند. اگر قصد درمان افسردگی خود و نزدیکان خود را دارید می توانید مشاوره تلفنی افسردگی بگیرید.  برای انجام این مشاوره کافیست با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. همچنین شهروندان عزیز  اصفهانی، می توانید مشاوره درمان افسردگی حضوری هم دریافت کنند.، برای  رزو نوبت اینجا کلیک کنید.

1 پاسخ

تعقیب

 1. […] یک شخص افسرده چیست؟ اصلا معیارهای تشخیص افسردگی چیست؟ افسردگی در تعریف ساده و عامیانه یعنی نبود انرژی روانی و زیستی. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است