وبلاگ - آخرین اخبار
مشاوره زوج درمانی اصفهان

در حال حاضر عوامل بسیاری باعث افزایش میزان متقاضیان برای مشاوره زو درمانی اصفهان شده است. اما پیش از مراجعه به یک زوج درمانگر در اصفهان، باید بدانیم مشاوره زوج درمانی چیست، انواع آن کدام است، نحوه برگزاری جلسات آن به چه صورت است و مراجعه به یک درمانگر برای چه کسانی واجب و ضروری است. در این مقاله از سایت آقای حامد یزدخواستی، علاوه بر پاسخ به این سوالات، بهترین مشاوره زوج درمانی در اصفهان را نیز معرفی خواهیم کرد:

مشاوره زوج درمانی چیست و چه کسانی باید به زوج درمانگر مراجعه کنند؟

همه ما در طول زندگی خود، مشکلاتی که سر راه زوجین قرار گرفته است را دیده ایم و شاهد اختلاف نظرات آن ها و حتی بحث، دعوا و ترک یکی از طرفین بوده ایم. بروز چنین اتفاقاتی چندان دور از ذهن و غیر طبیعی نیست. چرا که افرادی که وارد یک زندگی مشترک با فرد دیگر می شوند، هر کدام شخصیت، علائق، اولویت ها و رفتارهای مخصوص به خود را دارند. شاید بخاطر همین مسائل است که مشاوره قبل از ازدواج و انجام تست های شخصیت شناسی زوجی بسیار مهم است.

علاوه بر این در طول زندگی مسائل، موانع و مشکلاتی پیش می آید که گاهی باعث ایجاد چالشی بسیار جدی در زندگی افراد می شود. اما باید بدانیم زمانی که این اختلافات و بحث ها غیر قابل حل شدند و ایجاد حس تنهایی، تنفر، نا امیدی، فرسودگی روانی و ناکامی کردند، باید چند جلسه مشاوره زوج درمانی اصفهان، تهران یا شهر محل زندگی خود داشته باشیم. چرا که تنها یک فرد متخصص می تواند با بررسی مشکلات و دادن بهترین راه حل به بر طرف کردن این اختلافات و مشکلات کمک کند.

چه کسانی بهترین گزینه برای مشاوره ازدواج هستند

چه کسانی بهترین گزینه برای مشاوره زوج درمانی اصفهان هستند؟

اجازه دهید دقیق تر بگوییم که چه کسانی باید مشاوره زوج درمانی اصفهان را انتخاب کنند و چه زمانی بهترین زمان برای مراجعه به یک مرکز مشاوره زوج درمانی اصفهان است.

 • زمان بروز مشکلات بر سر تربیت فرزندان
 • بروز مشکلات ارتباطی و عاطفی
 • بروز مشکلات جنسی
 • سوء مصرف مشروبات الکی، مواد مخدر و دخانیات
 • آزار جنسی، جسمی و روانی در محیط خانواده
 • پرخاشگری یا یکی از رفتارهای پر خطر زوجین
 • خیانت یکی از طرفین

انواع مشاوره زوج درمانی اصفهان چگونه است؟

در حال حاضر تعداد زیادی مرکز مشاوره زوجین اصفهان مشغول فعالیت هستند. هر کدام درمانگرانی که در این مراکز یا به صورت فردی فعالیت می کنند نیز روش ها و رویکردهای مشخصی را برای تشکیل جلسات مشاوره زوج درمانی اصفهان در نظر گرفته اند. برای آشنایی با آن ها، به طور مختصر با هر کدام از این روش ها آشنا می شویم:

زوج درمانی ساختاری

زوج درمانی ساختاری

جلسات مشاوره زوج درمانی اصفهان بر پایه دیدگاه ساختاری، به بررسی ساختار سازمانی خانواده تکیه دارد. بنابراین مشاور به مشاهده الگوهای رفتاری و کلامی سازماندهی جایگاه خانواده در میان زوجین نگاه کرده و سعی دارد این الگوها را بهبود ببخشد.

زوج درمانی روان پویشی

این دیدگاه در مشاوره زوج درمانی اصفهان معتقد است، هر کدام از افرادی که یک رابطه دو نفره و یک زندگی زناشویی را تشکیل داده اند، پیش از این یک شخصیت جداگانه ای دارند. شخصیت و درگیری های روانی او باعث بروز مشکلات در زندگی زناشویی یا کسب موفقیت در زندگی مشترک می شود. اکثر مشکلات شخصیتی فرد نیز به دوران کودکی و رابطه او با والدین خود باز می گردد. بنابراین در جلسات مشاوره زوج درمانی در اصفهان سعی می شود، ابتدا مشکلات فرد ریشه یابی و حل شود.

زوج درمانی شناختی – رفتاری

هدف در این نوع مشاوره زوج درمانی اصفهان، تهران و سایر شهرها، کاستن شرایط محیطی هستند که مانع ایجاد رابطه خوب بین زوجین می شوند است. همچنین درمانگر در این روش قصد دارد تعامل مثبت میان زوجین را از طریق بهبود رفتار زوجین بر قرار کند. به طور مثال هر کدام از زوجین موظف می شوند رفتارهای مورد انتظار یکدیگر را انجام داده، از انجام رفتارهایی که برای یکدیگر نا مناسب است پرهیز کنند و مقابل رفتارهای پاداش دهنده از خود نشان دهند.

زوج درمانی هیجان محور

زوج درمانی بر پایه عواطف (هیجان مدار)

مشاوره زوج درمانی اصفهان بر پایه عواطف بر این نکته تاکید دارد که هیچ کدام از احساسات و عواطف زوجین نباید سرکوب شود. بنابراین از افراد خواسته می شود بدون ترس از پیش داوری، سرزنش و قضاوت تمامی احساسات زمان حال خود را بیان کنند. به طوری که نگرانی های آینده و اتفاقات گذشته را دور بریزند.

زوج درمانی رفتاری یکپارچه نگر

در این روش از مشاوره زوج درمانی اصفهان، به زوجین آموزش داده می شود که مشکل را به خوبی و به درستی مطرح کنند و از گفتن جملات فرافکنانه و نتیجه گیری های کلی پرهیز کنند. همچنین به آن ها آموزش داده می شود که برای مشکل خود با استفاده از مذاکره و صحبت با یکدیگر بهترین راه حل را پیدا کنند.

جلسات مشاوره زوج درمانی اصفهان چگونه و چه مدت است؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که روند مشاوره زوج درمانی اصفهان چگونه است؟ آیا تمامی این جلسات دو نفره است یا تک نفره نیز برگزار می شود؟ چه مدت باید به زوج درمانگر در اصفهان نیاز داریم و مراقبت های پس از پایان جلسات چیست؟ نکات زیر به کسانی که به پاسخ این سوالات نیاز دارند کمک زیادی می کند:

جلسات مشاوره زوج درمانی در اصفهان

 • زوج درمانی معمولا از یک تا چند ماه بر حسب میزان مشکلات و میزان درک زوجین از زندگی مشترک طول می کشد.
 • پس از پایان جلسات در صورت مشاهده برگشت مشکلات و رفتارهای اشتباه نیاز است زوجین مجددا به مشاور مراجعه کنند.
 • جلسات مشاوره معمولا دو نفره است. اما مشاور شما گاهی تشخیص می دهد نیاز دارد به صورت خصوصی با یکی از زوجین جلساتی داشته باشد. به ویژه اگر فردی اختلالات شخصیتی و روانی داشته باشد.
 • در روند مشاوره، درمانگر علاوه بر پرسیدن سوال های متعدد، ممکن است از تست های مختلف نیز استفاده کند.

موانع موجود بر سر راه یک مشاوره زوج درمانی موثر

برخی از مواقع جریان مشاوره خارج از کنترل ما پیش می رود. به طوری که آنچه افراد از مشاوره زوج درمانی اصفهان و شهرهای دیگر گفته اند پیش نمی رود. در واقع شرایط زیر باعث می شود زوج درمانگر در اصفهان، تهران و شهرهای دیگر نتواند به اهداف خود برسد:

 • یکی از طرفین همکاری لازم را انجام نداده و جلوی پیشبرد روند مشاوره را بگیرد.
 • یکی از طرفین اعتیاد داشته و انگیزه درمان نداشته باشد.
 • یکی از طرفین یک رابطه عاطفی عمیق و قطع نشده داشته باشد. این رابطه می تواند با پدر، مادر، یکی از بستگان یا فرد دیگری باشد.
 • خانواده ها یا در برخی از مواقع قبیله ها، مانع از پیشبرد روند مشاوره شوند و نخواهند مشکلات بین زن و شوهر حل شود.
 • یکی از طرفین اختلالات شدید عاطفی، خلقی و روانی داشته باشد.
 • زوجین شرایط مساعد از نظر مالی و شغلی نداشته و انگیزه ای برای حل مشکلات نیز وجود نداشته باشد.

ویژگی بهترین پزشک مشاوره زوج درمانی اصفهان

گاهی مشکلاتی که برای زوجین پیش می آید، بسیار ساده است و با چند کلمه حرف حل می شود. اما گاهی این مشکلات بسیار پیچیده است. در واقع مجموعه ای از عوامل، مشکلات و سرکوب ها باعث بروز اختلافات و تنش های مختلف در یک زندگی شده است. در هر دو صورت و برای حل شدن مشکلات و گسترده تر نشدن آن ها به جای صحبت با افراد غیر متخصص، به یک مرکز مشاوره زوج درمانی اصفهان مراجعه کرد یا یک پزشک متخصص در این زمینه پیدا کرد. پزشک مشاوره زوج درمانی اصفهان که برای این کار مناسب باشد ویژگی هایی دارد که در ادامه مهمترین آن ها را یادآوری می کنیم:

ویژگی های بهترین مشاور زوج درمانگر

 • یک زوج درمانگر خوب باید تحصیلات مربوطه در این زمینه را داشته باشد.
 • علاوه بر تحصیلات، یک درمانگر خوب باید تجربه کافی در این زمینه نیز داشته باشد. چرا که باید بتواند مشکلات بین فردی را به خوبی درک کند، تصمیم خود را برای دو نفره بودن و تک نفره بودن جلسات مشاوره بگیرد و در نهایت بهترین راه حل را ارائه دهد.
 • درمانگر باید دیدی باز نسبت به مسائل داشته باشد. به طوری که بدون هیچ قضاوت، پیش داوری، تعصبات مذهبی یا فکری، صحبت طرفین را گوش داده و برای حل مشکلات آن ها تلاش کند.
 • درمانگر باید به افراد احترام گذاشته و به دقت به صحبت های آن ها گوش دهد. در این صورت افراد هنگام صحبت با او احساس راحتی می کنند.
 • یک درمانگر خوب، بهترین راه حل را بر اساس علم و منطق نشان می دهد.
 • همچنین درمانگری خوب است که از بیان نظرات قطعی و پیش داوری در مورد آینده یک رابطه خودداری کند. چرا که هیچکس حتی درمانگران از آینده خبر ندارند.

معرفی بهترین مشاوره زوج درمانی اصفهان

همانطور که همه ما می دانیم، پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره زوج درمانی اصفهان، به اندازه مراجعه به یک درمانگر مهم است. اما بسیاری از مواقع دیده شده افراد به جای جستجوی تخصصی، به دنبال بهترین مشاور زوج درمانی اصفهان نی نی سایت هستند. اما باید بدانید مراجعه به این سایت ها ممکن است نتیجه خوبی نداشته باشد. اگر به دنبال یک زوج درمانگر خوب در اصفهان هستید، به شما پیشنهاد می کنیم به دکتر حامد یزدخواستی مراجعه کنید. ایشان تجربه و دانش کافی در زمینه مشاوره ازدواج در اصفهان، سن مناسب ازدواج، بهترین اختلاف سنی مناسب ازدواج، خانواده، استعداد یابی، انتخاب شغل و انجام انواع تست های روانشناسی، موفقیت و شخصیت را دارند. اگر تمایل دارید با ایشان مشاوره تلفنی بگیرید می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. همچنین شهروندان عزیز  اصفهانی، می توانید مشاوره زوجی حضوری هم دریافت کنند.، برای رزو نوبت اینجا کلیک کنید.

1 پاسخ

تعقیب

 1. […] متن برای آرام کردن همسر عصبانی بهتر است ابتدا به کمک مشاور زوج درمانی دلیل اصلی خشم او را ریشه یابی کنید. محیط اطراف فرد، […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است