وبلاگ - آخرین اخبار
سوالات آشنایی قبل از ازدواج

امروزه تمامی مشاورین و روانشناسان به همه افرادی که قصد ازدواج دارند و در مرحله آشنایی به سر می برند توصیه می شود به سوالات آشنایی قبل از ازواج توجه ویژه ای داشته باشند. اما اهمیت این سوالات چقدر است و آیا پرسیدن آن ها حیاتی و ضروری است. این مقاله از سایت حامد یزدخواستی قصد دارد ضمن پاسخ به این سوال، بهترین سوالات چالش برانگیز قبل از ازدواج را به دختران و پسران پیشنهاد دهد.

آیا سوالات آشنایی قبل از ازدواج در زندگی آینده موثر است؟

انتخاب شریک زندگی و تشکیل زندگی مشترک یکی از مهمترین و حیاتی ترین مراحل زندگی هر فرد است. در این میان شناخت طرف مقابل به عنوان همسر و اینکه آیا او برای زندگی مناسب است یا نه کار پیچیده ای است. درست است که هیچگاه نمی توان به طور 100 درصد فردی را شناخت، اما در جریان ازدواج همواره باید سعی کنیم تا جایی که می توانیم نسبت به فرد مقابل شناخت پیدا کنیم. به همین دلیل نیز امروزه همه مشاورین و روانشناسان به شناخت کامل طرف مقابل و بررسی همه جوانب شخصیتی او پیش از ازدواج تاکید می کنند.

مطرح کردن سوالات آشنایی قبل از ازدواج، در کنار مراجعه به مشاور و روانشناس، از جمله بهترین کارهایی است که می توانیم در طول مدت آشنایی انجام دهیم. اما سوال اینجاست که این سوالات چه اندازه مهم هستند. آنچه مهم است این است که با مطرح کردن سوالات چالش برانگیز قبل از ازدواج و شنیدن پاسخ طرف مقابل می توانیم به شخصیت او، علائق، اولویت ها و نیازهای او پی ببریم. همچنین می توانیم آن ها را با آنچه در ذهنمان است در یک کفه ترازو گذاشته تا تصمیم دقیق ترین نسبت به انتخاب شریک زندگی خود بگیریم.

هدف از سوالات آشنایی قبل ازدواج

هدف از سوالات آشنایی قبل از ازدواج چیست؟

زمانی که صحبت از پرسیدن سوالات آشنایی پیش از ازدواج می شود، بسیاری از افراد فکر می کنند باید در مورد رنگ، غذا و مدل لباس سوال کنند. برخی نیز فکر می کنند با چند سوال و گرفتن پاسخ های کوتاه به هدف خود رسیده و طرف مقابل را شناخته اند. اما باید بدانید این کار یک مرحله مهم در شناخت طرف مقابل است و این سوالات باید بسیار هوشمندانه و هدفمند پرسیده شود.

بنابراین لازم است پیش از اینکه به سوالات آشنایی قبل از ازدواج فکر کنیم، بدانیم هدف ما از این سوالات چیست. زمانی که به پاسخ درستی برای این سوال دست پیدا کنیم، می توانیم خودمان به بهترین و مهمترین سوالات دوران آشنایی قبل از ازدواج دست پیدا کنیم. علاوه بر این غیر از مطرح کردن آن ها، بررسی پاسخی که فرد به سوالات مربوط به آشنایی قبل از ازدواج می دهد نیز بسیار مهم است. در ادامه اهداف این پرسش و پاسخ ها را با هم بررسی می کنیم. علاوه بر این به یاد داشته باشید مبنای سوالات مهم آشنایی قبل از ازدواج باید بر مبنای شناخت بیشتر فرد، تشخیص انگیزه فرد برای ازدواج و برنامه ریزی او برای آینده باشد.

آیا سوالات آشنایی قبل از ازدواج از دختر و پسر تعیین شده است؟

مساله دیگری که باید در این مقاله بررسی کنیم این است که سوالات مهم برای آشنایی قبل از ازدواج را باید از کجا بیاوریم. چه کسی می تواند در پیدا کردن بهترین سوالات به ما کمک کند و آیا این سوالات همگانی است یا مختص به هر فرد طراحی شده است. باید به این نکته توجه کنید که برای پیدا کردن سوالات آشنایی قبل از ازدواج نی نی سایت و سایت های دیگر این چنینی را چک نکنید یا به سراغ کانال سوالات قبل از ازدواج نروید. اگر می توانید نمونه های آن ها را از مراجع معتبر پیدا کرده و با اندکی تغییر بر اساس نیازها و اولویت های خود، آن ها را شخصی سازی کنید. در ادامه سعی کرده ایم برای آشنایی شما با نمونه های معتبر و تایید شده، بهترین سوالاتی که باید دختر از پسر و پسر از دختر بپرسد را بازگو کنیم، البته پرسیدن این سوالات به تنهایی کافی نیست و حتما باید آزمون های قبل ازدواج را انجام دهید:

نمونه سوالات برای آشنایی قبل از ازدواج از دختر

به طور کلی سوالات دوره آشنایی قبل از ازدواج از پسر و دختر، باید شامل موضوعات زیر باشند:

 • نمونه سوالات مربوط به امنیت و بقا که باید در مورد منبع درآمد، میزان درآمد، زمینه هایی که درآمد در آن خرج می شود، محل زندگی، سوابق بیماری و میزان خساست و ولخرجی فرد باشد.
 • نمونه سوالات آشنایی قبل از ازدواج برای پیشرفت باید موضوعاتی مانند میزان تحصیلات، نظر فرد در مورد ادامه تحصیل و مهاجرت، نظر فرد در مورد بچه دار شدن، تربیت آن و تقسیم وظایف زندگی مورد بررسی قرار بگیرد.
 • در سوالات مربوط به آزادی فردی باید مواردی مانند نظر فرد در مورد محدودیت های فردی پس از ازدواج، میزان اختیارات، رفت و آمد با فامیل و دوستان و نوع پوشش و حجاب بررسی شود.
 • سوالات مربوط به روابط جنسی باید در مورد فانتزی های جنسی فرد، میزان نیاز او به رابطه جنسی و میزان اهمیت آن در زندگی زناشویی باشد.

نمونه سوالات آشنایی قبل از ازدواج

 • سوالات آشنایی قبل از ازدواج در زمینه عاطفی و سرگرمی باید در مورد رفتار فرد در هنگام عصبانیت و به وجود آمدن اختلاف و مشکلات مالی، علائق و تفریحات و سرگرمی ها، نظر فرد در مورد مواردی که منجر به تصمیم برای طلاق می شود، میزان دخالت خانواده در تصمیم گیری ها، تعهد به زندگی و خیانت زوجین باشد.
 • سوالات مهم برای تشخیص انگیزه باید مواردی مانند هدف فرد از ازدواج، ویژگی های همسر ایده آل از نظر خانواده و خود فرد، میزان دخالت عشق، عقل، ظاهر، شناخت یا پول برای انتخاب همسر آینده را در بر داشته باشد.
 • سوالات مهم در زمینه اهداف و آینده باید در بر گیرنده مواردی مانند میزان علاقه به فرزند، تعداد بچه های مورد علاقه و میزان استقلال مالی و عاطفی فرد از خانواده باشد.
 • سوالات مهم مذهبی و اعتقادات فردی باید در مورد مذهبی بودن یا نبودن، میزان تعصبی بودن او، میزان احترام به عقاید و اعتقادات فرد مقابل باشد.
 • پرسش هایی در زمینه اشتغال و آزادی زن باید مواردی مانند ادامه تحصیل و کار کردن زن در بیرون از خانه، حقوقی مانند حق طلاق، حق خروج از کشور، میزان مشارکت در کارهای خانه زمانی که زن در بیرون از خانه کار می کند را در بر داشته باشد.

چگونه بفهمیم فرد در پاسخگویی صداقت دارد؟

همانطور که همه ما می دانیم، شناخت افراد کار سختی است. بنابراین بیشتر ما از این مساله واهمه داریم که آیا فرد هنگام پاسخگویی به سوالات آشنایی قبل از ازدواج، صداقت دارد یا نه. سنجش میزان صداقت فرد هنگام پاسخگویی به سوالات با پرسش برخی از سوالات در زمینه میزان صداقت و دروغگویی مشخص می شود. نمونه هایی مانند دوستان شما چه نمره ای از نظر صداقت به شما می دهند، به نظر شما صداقت در زندگی زناشویی چه نقشی دارد و آیا زمانی که راستگویی به نفعتان نیست نیز راست می گویید، در این زمنیه می تواند مفید باشد. در صورت مشاهده تناقضات در پاسخ ها نیز می توانید از یک مشاور یا روانشناس در این زمینه کمک بخواهید.

سوالات قبل از ازدواج پسر و دختر

سوالات قبل از ازدواج پسر و دختر از خود

نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که غیر از مطرح کردن سوالات آشنایی قبل از ازدواج از دختر یا پسر، خود افراد نیز باید سلسله سوالاتی را از خود بپرسند. چرا که پیش از شنیدن پاسخ طرف مقابل و به جهت بررسی کامل و دقیق آن ها، باید هدفمان از زندگی مشترک مشخص باشد و بدانیم پاسخ خود ما به سوالاتی که از فرد می پرسیم چیست. برخی ازسوالات مهم قبل از ازدواج دختر و پسرکه فرد باید از خود پرسیده و پاسخ روشنی برای آن ها در ذهن داشته باشد عبارت است از:

 • هدف من از ازدواج چیست؟
 • آیا برای زندگی مشترک آماده هستم؟
 • آیا برای ترس از تنهایی، فرار از خانواده یا جهت حل مشکلات مالی تن به ازدواج داده ام؟
 • اگر نتوانم ازدواج کنم چگونه زندگی خواهم کرد؟
 • آیا به خواست پدر و مادر و زیاد شدن سن ازدواج می کنم؟
 • ملاک های من برای همسر آینده چیست و تا چه اندازه به آن ها پایبند و از انتخاب آن ها مطمئن هستم؟
 • چرا این فرد را برای ازدواج مناسب می دانم و در آینده چه انتظاراتی به عنوان همسر از او دارم؟

مزیت مشورت با مشاور متخصص ازدواج

مزیت مشورت با مشاور متخصص برای سوالات آشنایی قبل از ازدواج

همانطور که در بالا گفته شد، استفاده از مراجع نامعتبر و کمک خواستن از افراد ناآگاه برای پیدا کردن سوالات آشنایی قبل از ازدواج، نه تنها به شما کمکی نمی کند، بلکه ممکن است روند آشنایی شما را به بیراهه بکشاند. به همین دلیل باید بهترین مشاورین و روانشناسان را پیدا کرده و یکبار برای همیشه با یک فرد متخصص در مورد آماده کردن یک لیست از سوالات مشورت کنید. بهترین کار این است که پزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر پذیرفتن مراجعین به صورت حضوری، به صورت آنلاین نیز فعالیت داشته باشد.

اگر به دنبال چنین مشاوری هستید، می توانید به حامد یزدخواستی مراجعه کنید. ایشان علاوه بر کمک به شما برای دست یافتن به نمونه سوالات آشنایی قبل از ازدواج، تجربه و دانش کافی در زمینه درمان افسردگی،مشاوره ازدواج در اصفهان، سن مناسب ازدواج، بهترین اختلاف سنی مناسب ازدواج، خانواده، استعداد یابی، انتخاب شغل و انجام انواع تست های روانشناسی، موفقیت و شخصیت را دارند. برای انجام این مشاوره تلفتی می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. همچنین شهروندان عزیز  اصفهانی، می توانید برای مشاوره ازدواج حضوری و  رزو نوبت اینجا کلیک کنید.

2 پاسخ

تعقیب

 1. […] به سوالات آشنایی قبل از ازدواج دقت نشود، باعث تفاوت دیدگاه، اختلاف سلیقه و تفکر و […]

 2. […] باید بدانید این است که بهتر است هنگام آشنایی با پرسیدن سوالات آشنایی قبل از ازدواج و مراجعه به یک مشاور، از نبود بیماری های مختلف روانی در […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است