وبلاگ - آخرین اخبار
مشاوره شغلی

پیدا کردن شغلی که با علایق، هدف ها، آرزوها  و ارزش های ما همسو باشد، همواره از دغدغه های  زندگی مان بوده است . تشخیص و دستیابی به فرصت های  مناسب شغلی بسیار مهم است . اگر مطمئن نیستید کدام مسیر حرفه ای را طی کنید، یک مشاوره ی شغلی آنلاین می تواند به شما کمک کند.اگر در مراحل ابتدایی برای انتخاب شغل ، ورود مجدد به کار پس از گذراندن وقت مرخصی یا اخراج شدن از کار هستید مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند در این انتخاب های شغلی حرکت کنید. حتی اگر در حال حاضر شاغل باشید مشاوره آنلاین شغلی می تواند به شما کمک کند بینش مورد نیاز برای پیشرفت حرفه ای داشته باشید. در این مطلب، ما می بینیم که چگونه یک مشاوره شغلی می تواند در هنگام دستیابی به اهداف حرفه ای، ما را راهنمایی کند.آقای حامد یزدخواستی در اسنپ دکتر  به عنوان مشاور شغلی آنلاین در خدمت  شماست تا  در شناخت عواملی  که بر پیشرفت شغلی تان  تاثیر می گذارند، از جمله منافع، توانایی ها، ارزش ها، شخصیت، زمینه و شرایط به شما  یاری رساند.

ضرورت مشاوره شغلی

آیا می‌دانید منظور از مشاور شغلی آنلاین چیست و این نوع مشاوره چه کمکی به افراد می‌کند؟ شاید در بین اطرافیان شما هم افرادی باشند که مدام در حال عوض کردن شغل هستند و دقیقا نمی‌دانند چه مسیر شغلی سبب خوشنودی آن‌ها می‌شود. امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژی شغل‌های متعدد و گوناگونی به وجود آمده‌اند. همین تنوع بالای عناوین شغلیدلیل ایجاد سردرگمی برای متقاضیان شغل شده است تا جایی که برخی از افراد  با تعویض مکرر شغل خود به دنبال کسب رضایت و خشنودی از انجام وظایفشان می‌گردند. یافتن شغل مناسب یکی از چالش‌هایی است که هر فرد در برهه‌ای از زندگی خود با آن مواجه می‌شود. اگر این جستجو تا سنین بالا هم ادامه پیدا کند، می‌تواند باعث خستگی و ایجاد بی‌انگیزگی فرد شود.

ضرورت مشاوره شغلی

مشاوره شغلی چیست؟

مشاوره شغلی، فرآیندی مانند تمامی جلسات مشاوره دارد با این تفاوت که در این فرآیند، کارشناس مشاوره  به شما کمک می‌کند تا بتوانید پتانسیل‌های درونی خود را بشناسید و با استفاده از شرایط و ضوابط موجود در بازار کار، شغل و کسب و کار مدنظرتان را بیابید. مشاوره شغلی، پایه و اساسی کاملا علمی دارد و افرادی که به عنوان مشاور در این حوزه فعالیت دارند، با استفاده از دانشی که به وسیله تحصیل در این رشته به دست آورده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا به آنچه که می‌خواهید، برسید. هزینه مشاوره شغلی آنلاین نسبت به جلسات حضوری به صرفه تر است و شما می توانید از این طریق در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید.

فرایند مشاوره شغلی

اگر تا به حال در جلسات مشاوره شغلی آنلاین رایگانشرکت کرده باشید، می‌دانید که در این گفتگوها پارامترهای مشخصی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به مدد  آن‌ها فرد می‌تواند بهترین شغل را برای خود برگزیند. از جمله مهم‌ترین این پارامترها مدارک تحصیلی، تخصص فرد، مهارت‌های فردی، اوضاع خانوادگی، استعدادها و پتانسیل‌های نهفته فرد، شخصیت شناسی، علایق فردی و شرایط زندگی فرد هستند. تشخیصاین پارامترها کمک میکنند تا  بهترین شغل را باتوجه به تمامی معیارها، پیشنهاد و انتخاب کرد. در نتیجه تمامی بررسی‌هایی که در جلسات مشاوره شغلی انجام می‌شود، بهترین شغل متناسب با شخصیت فرد معرفی شده و بدین ترتیب از بروز فرسودگی شغلی پیشگیری می‌شود. با شرکت در این جلسات مشاوره می‌توانید در انرژی و زمانتان صرفه جویی کرده و دیگر نیاز به اتلاف وقت برای آزمون و خطا شغل‌های مختلف نیست.

مزایای مشاوره شغلی آنلاین

با توجه به تغییر چالش‌های دنیای امروز نسبت به گذشته نیاز به شیوه‌های متفاوت و نوین برای پاسخ گویی به آن‌ها می‌باشد. با توجه به دغدغه‌های زیاد روزمره افراد دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب هزینه بر، زمان بر و بسیار دشوار است. در شهرهای کوچک دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب دشواراست و در  در شهرهای بزرگ نیز به دلیل دغدغه‌های روزمره و سختی در هماهنگ کردن وقت، دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب را دشوار کرده است.  در چنین شرایطی استفاده از مشاوره شغلی آنلاین  یک راه حل مناسب برای برطرف نمودن مشکل در سریعترین زمان می‌باشد.

فرایند مشاوره شغلی

خدمات مشاوره شغلی و حرفه ای

مشاوره شغلی آنلاین رایگان خدمات متنوعی دارد از ارزیابی شغلی گرفته تا نوشتن یک رزومه متغیر است. یک مشاور شغلی می تواند به شما کمک کند تا آزمون ها و ارزیابی های مهارت را انجام دهید تا  مجموعه مهارت های خود و کارهایی که با مهارت های خاص شما مطابقت دارند را بشناسید. او گزینه های شغلی  مناسب شما را بررسی می کند. شاید شما در حال ایجاد تغییر شغلی هستید و می خواهید بدانید که چه چیزی در دسترس است. مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند تمام گزینه هایی را که برای شما موجود است بررسی کنید و یک  یک برنامه شغلی مناسب تدوین کنید.مشاوره کسب و کارهای کوچکمی تواند مصاحبه هایی با صاحبان مشاغل  برایشماترتیبدهد تا از تجربه های آنها استفاده کنید. همچنین  مشاور شغلی می تواند به شما در شناسایی و برخورد با موانعی که در سر راه شما قرار می گیرد کمک کند .  شبکه سازی  از دیگر خدمات مشاوره شغلی و حرفه ای است که می تواند به شما در بهبود روابط خود را با همکاران و استفاده  فرصت های جدید در راستای پیشرفت شغلی تان یاری رساند.

مشکلات شغلی چه هستند؟

مشکلات شغلی به دنبال تغییرات در کار، خود را نشان می دهد . ورود به دنیای کار ، ارتقا شغلی،  انتقال به بخش دیگر از جمله چالش های شغلی هستند . زمانی که فرد از این تغییرات ایجاد شده خشنود نباشد و یا آگاهی کافی با آن را نداشته باشد ثمره اش  به صورت استرس و ناراحتی در او بروز خواهد کرد .زمانی که افراد با فشار کاری مواجه شوند و یا رضایت شغلی نداشته باشند یا با کمبود امکانات و شرایط نامناسب  شغلی  مواجه اند وظایف خود را به خوبی انجام نخواهند داد. گاهی نیز سوء تدبیرهای مدیریتی ممکن است ناراحتی های شغلی را در فرد ایجاد کند .

انتخاب شغل

افرادی که در سن انتخاب شغل هستند ولی اطرافیان نمی تواننند انها را به خوبی راهنمایی کنند ،  ممکن است که نسبتب ه توانایی ها و استعدادهای خود آگاه نباشند و یا آنها را دستکم بگیرندکه د راین مواقع است که مشاوره  شغلی می تواند ، فرد را تشویق کند استعداد های ناشناخته ، اهداف و رویا های خود و موفقیت های واقعی خود در کار و تحصیل را در نظر بگیرد و با توجه  آن ها برای اینده شغلی خود تصمیم مناسب را بگیرد .ناکامی شغلی ممکن است بر اثر مسائل روانی  حل نشده فرد بروز پیدا کند . مشکلات حل نشده در ارتباط با رقابت ، حسرت ،حسادت ، ترس از موفقیت و ناتوانی برای برقراری روابط کلامی سازنده از جمله این موارد هستند.

از دست دادن شغل

از دست دادن شغل جدا از علت آن در اکثر افراد ناراحتی ایجاد می کند .پایین آمدن عزت نفس ، خشم ، علایم اضطرابی و افسردگی و حتی علایم جسمانی از جمله نشانه هایی است  که ممکن استدر پی از دست دادن شغل  به وجود بیاید .در این موارد لازم است  آموزش به موقع برنامه های حمایتی و راهنمایی شغلی بایدبا کمک مشاوره شغلی  انجام شود و درمان لازم برای این افراد آغاز شود .

بازتوانی شغلی

بازتوانی شغلی

ضرورت استفاده از خدمات مشاوره برای افرادی که به خاطر فشار کاری آسیب دیده اند یا به دلایل طبی و روانپزشکی از مرخصی استفاده کرده و یا از کار اخراج شده اند بیشتر است. . مشاوره انفرادی و یا گروهی می تواند سبب بهبود روابط شخصی فرد ، افزایش عزت نفس ، و یادگیری مهارت های شغلی جدید می شود .

زندگی امروز و استفاده از مشاوره شغلی

از طرفی دیگر، توقعی که انسان‌های امروز از شغل خود دارند، بسیار بیشتراز توقع گذشتگان است. هر یک از ما با انتخاب شغل، انتظار داریم علاوه بر کسب درآمد،انگیزه بیشتری برای زیستن پیدا کنیم و  علایق و استعدادهایمان نیز شکوفا شود. که یک مشاور خبره و کاربلد ددر مسیر انتخاب شغل کمک میکند  دچار سردرگمی و تردید ن‌شویم و دقیقا بدانیم از شغلمان چه چیزهایی را انتظار داریم.صمیم گیری درست درمورد شغل  می‌تواند تاثیر زیادی بر روی کیفیت زندگی آینده ما داشته باشد.

از چه کسی مشاوره در زمینه کسب و کار بگیریم؟

با توجه به تخصصی شدن  بازار کار دنیای امروز و تفاوت شرایط کاری نسبت به گذشته دیگر نمی‌توان تنها بر مبنای توصیه خانواده و اطرافیان وارد بازار کار شد و لازم است  برای داشتن انتخابی درست و صحیح که در نتیجه آن بتوانید به آینده شغلی درخشان همراه با امنیت شغلی و درآمدی مناسب برسید، بهترین راه حل استفاده از مشاوره شغلی از یک فرد متخصص در این زمینه است. لازم است با ابتدا استعداد، علایق و توانایی‌های خود را بشناسید و سپس با توجه به آن‌ها و نیازهای هر شغل یک انتخاب درست داشته باشید.

بهترین زمان برای مشاوره

بهترین زمان برای دریافت مشاوره در زمینه کار و شغل

شاید با شنیدن واژه مشاوره شغلی فکرکنید این نوع مشاوره برای کسانی مناسب است که  تازه فارغ التحصیل شده‌اند و تازه میخواهند شغل پیدا کنند  یا به فکر راه اندازی یک کسب کار برای خود هستند. ولی این مشاوره تنها مختص به این افراد نیست . این نوع مشاوره در هر زمانی می‌تواند به شما کمک کند تا استعداد؛علایق  و توانایی خود را بهتر بشناسید و با شناخت درست هم  انتخاب درست‌تری در رابطه با شغل یا کسب کار خود داشته باشید و هم  شغل مناسب‌تری برای خود برگزینید و هم  به کسب و کار خود رونق بیشتری دهید. حتی کاهش اضطراب شغلی به کمک مشاوره سریع‌تر اتفاق می‌افتد. مشاوره شغلی در هر زمانی به شما کمک می کند تا در زندگی کاری خود موفق‌تر عمل نمایید.

انواع مشاوره شغلی

در شرایط کنونی  اقتصادی  جای آزمایش و خطا نیست.  راه رسیدن به موفقیت در کار و راه کسب درآمد را باید از مشاورین متخصص شغلی پرسید .انواع مشاوره های شغلی شامل مشاوره کار افرینی، مشاوره مدیریت و مشاوره کسب و کار می شود.

مشاوره کارآفرینی

نخستین مرحله برای کارآفرینی پیداکردن توانایی ها و استعداد هایی است که شما در آن ها مهارت دارید. اگر چه این کار ساده ای نیست ولی مشاوران شغلی  هستند تا شما را در این کار راهنمایی کنند.

مشاوره مدیریت

برای  رسیدن به موفقیت، یادگیری راه و روش های مدیریت از شروط مهم است. مشاوران شغلی به شما کمک میکنند  تا کارهایتان را مدیریت کرده و برنامه هایتان را پیش ببرید.

مشاوره کارآفرینی

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار یکی از مهم ترین نیاز های هر شهروند امروزاست  تا بتواند در این بازار رقابتی خود را حفظ و گسترش دهد. کسب و کار خانگی، کسب و کار اینترنتی، کسب و کار های بازاری و یا هر نوع کسب و کار دیگری نیاز به مشاوره شغلی  دارد

مشاوره آنلاین شغلی  با حامد یزدخواستی

مشاور شغلی شما به شما کمک میکند که ازتحصیلات،حرفه و زندگی خود بیرون بیایید و بدانید چه کسی هستید و چه چیزهایی را میخواهید. مشاوره آنلاین شغلی حامد یزدخواستی به  شما در انتخاب مهم شغلی  و نیز پیشرفت شغلی کمک می کند. مشاور شغلی آنلاین می تواند به شما در شناسایی و ماندن در اهداف شغلی کمک کند و همچنین اقدامات لازم برای تحقق آن اهداف را انجام دهد. گر قصد مشاوره تلفنی دارید می توانید با کلیک بر اینجا از طریق سایت و اپلیکیشن اسنپ دکتر از ایشان مشاوره بگیرید. اگر هم از شهروندان عزیز اصفهانی هستید می توانید برای رزو وقت با شماره همراه 09367889355 تماس بگیرید.

 

5 پاسخ
  • حامد یزدخواستی
   حامد یزدخواستی می گوید

   سلام وقت خوش اگر تلفنی می خواهید مشاوره بگیرید در اپلیکیشن اسنپ دکتر می توانید تماس حاصل کنید با بنده

   پاسخ

تعقیب

 1. […] مشاوره شغلی و تجارت به شما می گوید چگونه و با استفاده از چه راهکار هایی می توانید از رقبای بازار پیشی بگیرید.چه استراتژی هایی می تواند سهم بازار را به نفع کسب و کاریا سازمان  شما افزایش دهد؟ مشاوره شغلی به شما راهکارهایی ارائه می کند که می تواند به وفادار سازی بیشترمشتری بینجامد. اگر میخواهید بدانید چگونه می توانید، اعتبار برند خود را افزایش دهید.چگونه و با چه روش هایی می توان بازاریابی کرد؟ و یا چه مکان هایی برای تبلیغات مناسب است و چه میزان تبلیغات برای کسب و کار مفید است؟ مشاور شغلی بهترین راهنمای شما خواهد بود.  از دیگر وظایف مشاوره شغلی ارائه برنامه های مفید برای جلوگیری از کاهش هزینه های اولیه، ارائه راهکار هایی که به افزایش درآمد می انجامد است. مشاوره شغلی همچنین درباره ی مدیریت شبکه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتالو موارد دیگر که قطعا برای کسب و کار شما سودمند خواهد بود راهنمایی تان می­کند . […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

جدول کاری

از میان زمان‌های زیر تماس بگیرید

مشاور حامد یزدخواستی در ساعات زیر در خدمت شما کاربران عزیز است